Cide Soğuksu Derneği Sekreteryası

Milletvekilllerimiz

AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir

MURAT DEMİR
AK Parti KASTAMONU MİLLETVEKİLİ

15 Ocak 1972'de İstanbul'da doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Havva'dır.

İlkokulu Kastamonu İli Cide-Denizkonak Köyünde, Ortaokul ve Liseyi İstanbul'da okudu.Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.

Sanayici ve iş adamı olan DEMİR; sahibi olduğu Uluslararası ihracat yapan, Güven Kepçe Makine İç ve Dış Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yaptı.

2009-2015 yılları arasında AK Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Mali İşler, Ekonomi işleri ve Ak Parti Tuzla Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak aktif siyasetin içinde bulundu.

Kastamonu Kalkınma Vakfı Yürütme Kurulu Üyeliği, (KASİAD) Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Tuzla Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği görevinde bulundu.

Haliç Spor, Kaynarca Spor, Okmeydanı Spor'da uzun yıllar amatör olarak futbol oynadı. Ayrıca; 5 yıl Uzakdoğu, Kung-fu sporu ile uğraşan Murat DEMİR, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.Evli ve 4 çocuk babasıdır.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hasan Altan

HASAN ALTAN
AK Parti KASTAMONU MİLLETVEKİLİ

1948 yılında memleketim Taşköprü'de doğdum. İlk ve ortaokul tahsilimi Taşköprü'de tamamladım.

Kastamonu' numuzun tek profesyonel takımı olan Kastamonuspor' un 1984-1987 yılları arasında 3 sezon başkanlığını yaptım. Kastamonuspor'un amatör ligden profesyonel lige çıkmasını sağladım. Ülkemizin en büyük sivil toplum örgütlerinden olan Kızılay Kurumu'nun 1995 yılından bu tarafa Taşköprü delegesiyim.

Taşköprü Belediye Başkanlığı görevine seçildim.

27.03.1994, 18.04.1999 ve 28.03.2004 yıllarında yapılan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde de belediye başkanı seçilerek 16 yıl aralıksız Belediye Başkanlığı görevini yürüttüm.

Belediye Başkanlığım dönemimde Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundum. 8 Mayıs 2007 tarihinde Belediye Başkanlığı görevimden ayrılarak Kastamonu Milletvekilliğine aday oldum ve 22 Temmuz'da yapılan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde 23. Dönem Kastamonu Milletvekili seçildim. Ayrıca Çevre Komisyonu Üyeliği görevini de yürütmekteyim.

1'i kız 2'si erkek olmak üzere 3 çocuk babasıyım.

MHP İstanbul Milletvekili Ümit Şafak

ÜMİT ŞAFAK
MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

5 Aralık 1955'te Kastamonu Bozkurt Yeni Mahalle'de doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Atiye'dir. Mali Müşavir; Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdariBilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdi. Çapa Tıp Fakültesi'nde memur olarak çalıştı. Değişik şirketlerde Muhasebe Müdürlüğü ve Mali Müşavirlik yaptı. Orta düzeyde Fransızca bilen fiafak, evli ve 3 çocuk babasıdır.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü

HAKKI KÖYLÜ
AK Parti KASTAMONU MİLLETVEKİLİ

Çorbacı Köyü-Devrekani, 1948, Sadık, fiaziye İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

Hukukçu: Emet, Edirne Cumhuriyet Savcısı, Gürün, Mardin, İskenderun, Erzurum ve Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinden sonra Kastamonuda 3 yıl serbest avukatlık yaptı. Ayrıca 2 yıl Kastamonu bölgesi cezaevi izleme kurulu başkanlığınıda sürdürdü. 3 Kasım 2002'de AK Partiden milletvekili seçildi. Halen TBMM adalet komisyonu üyesi ve AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı olanak görev yapıyor. Evli ve iki çocuk babasıdır.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Musa Sıvacıoğlu

MUSA SIVACIOĞLU
AK Parti KASTAMONU MİLLETVEKİLİ

Görevi : Kastamonu Milletvekili AB Uyum Komisyonu Üyesi

Ana adı : Cemile, baba adı Cemal, Doğum yeri ve tarihi, Kapaklı - 01.01.1955 yılında Kastamonu İhsangazi ilçesinde doğdu. Ankara İHL, Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fransızca bölümünü bitirdi.

İş hayatına 1975 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde memur olarak başladı. 1979 yılında hakim adayı olarak adım attığı adalet dünyasında; Sivas İmranlı, Batman Beşiri, Bolu Mengen ve Çankırı Orta ilçelerinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptı.

Vatani görevini 1981-1983 yılları arasında tamamladı. Polatlı Topçu Füze Okulu'nda başlayan askerliği sırasında Genelkurmay Adli Müşavirliği'nde hakim asteğmen, 4. Kolordu Askeri Mahkemesinde de hakim olarak görev ifa etti. 1988 yılında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği görevine atandı. Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Tetkik Hakimliği ve ardından da Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulurdu. Ankara Cumhuriyet Savcılığı görevini sürdürmekde iken, 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Kastamonu Milletvekili seçildi. Ankara Üniversitesinde ''Medeni Hukuk'' üzerine master, Fransa ve Belçika'da ''CezaHukuku'' ve ''Avrupa Birliği'' konularında master düzeyinde eğitim gördü. Ayrıca Strazburg'da Avrupa Konseyi komite çalışmalarına da katılan Musa SIVACIOĞLU, iyi derecede Fransızca ve Arapça bilmekde olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu

MEHMET SERDAROĞLU
MHP KASTAMONU MİLLETVEKİLİ

Mehmet Serdaroğlu, 1 Temmuz 1947'de Kastamonu Taşköprü'de doğdu.

Babasının adı Vahittin, annesinin adı Samiye'dir. İnşaat Mühendisi, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi.

İki dönem Taşköprü Belediye Başkanlığı görevi yaptı. Serbest İnşaat Mühendisliği ve Müteahhitliği yaptı. 21. Dönem Kastamonu Milletvekili.

Orta düzeyde İngilizce bilen Serdaroğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Şükrü Elekdağ

MUSTAFA ŞÜKRÜ ELEKDAĞ
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

29 Eylül 1924 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Evli ve dört çocuk babasıdır.

İlk, orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Yüksek İktisat ve Ticaret Okulu ve Paris Üniversitesi Hukuk ve İktisadi Bilimler Fakültesi'nde (Fransa devlet eğitim bursu sınavını kazanarak) iktisat doktorası eğitimi yapmış ve iktisat doktoru ünvanı almıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

1951-1989 ylları arasında;
1951 yılında sınavla Dışişleri Bakanlığı'a meslek memuru olarak girmiş ve ilk dış görevini New York'ta Birleşmiş Milletler bünyesindeki Türkiye Daimi Delegasyonunda yapmıştır.

Bu Görevin ardından Paris'te Türkiye'in NATO'daki daimi delegasyonuna atanmış ve NATO'nun sivil kanadında ''Askeri İşler Komitesinde'' temsilci olarak görev yapmış ve bu görevinden sonra ''Dışişleri Bakanlığı NATO Dairesi Genel Müdürlüğü''ne terfi etmiştir.

1970-1974 yılları arasında Türkiye'nin Japonya Büyükelçisi,
1974-1979 yılları arasında Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı,
1979-1989 yılları arasında Türkiye'nin ABD Büyükelçisi görevini üstlenmiştir.
1989 yılında Dışişleri Bakanlığından emekli olmuştur.

1989-3 Kasım 2001 arasında;
Bilkent Üniversitesi'nde ''Kıdemli öğretim görevlisi'' olarak master ve doktora öğrencilerine ''Çağdaş Strateji'' ve ''Türk Dış Politikasından Seçme Konular'' dersleri vermiştir.

Milliyet ve daha sonra Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yapmış, Habertürk, TV kanalında ''Stratejik Bakış'' programını hazırlamış ve sunmuştur. Sarı basın kartı sahibidir.

3 Kasım 2001 tarihinde yapılan genel seçimler sonucunda CHP İstanbul Milletvekili olarak Parlamentoya girmiştir. CHP Parti Meclisi Üyesidir. TBMM'den ''Dışişleri Komisyonu'', ''AB Uyum Komisyonu'', ''AB-Karma Parlamento Komisyonu'' üyesi olup, ''Türkiye-Fransa Parlamentolar arası Dostluk Grub'' yönetim kurulu başkanı ve ''Türkiye-Amerikan Parlamentolar arası Dostluk Grubu'' yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kastamonu İli Cide İlçesi Soğuksu ve Çevre köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Facebook Sayfası

Fotoğraflar

Tüm Fotograflar