Cide Soğuksu Derneği Sekreteryası

Cide Soğuksulular Kent Orman'da buluştu.

Merkezi Çengelköy'de bulunan Cide Soğuksulular Derneği 12. Geleneksel Kır Gezisi ve Keşkek Şöleni 13 Haziran'da Hekimbaşı Kent Orman'nda yapıldı.
13 Haziran 2010, 23:28
Cide Soğuksulular Kent Orman'da buluştu. Merkezi Çengelköy'de bulunan Cide Soğuksulular Derneği 12. Geleneksel Kır Gezisi ve Keşkek Şöleni 13 Haziran'da Hekimbaşı Kent Orman'nda yapıldı.

Cide Soğuksu ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı Mustafa YAVUZ'un tüm misafirleri selamlaması ve ''hoşgeldiniz'' konuşmasından ardında etkinlikler başladı.

Soğuksulular Keşkek şenliğine, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ak Parti Üsküdar ilçe Başkan Yardımcısı Esat Kalay, Kastamonu il ve ilçe dernek başkanları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve Soğuksulular katıldılar.Hemşeri dernekleri içinde Üsküdar bölgesinde en çok faaliyet gösteren derneklerden olan Cide Soğuksulular derneğinin etkinlikleri, bölgesel oyun havaları, şarkı söyleme yarış, yerel sanatçıların şarkıları, türküleri ile devam etti.

Kır gezisi çerçevesinde düzenlenen Piknik Şöleni'ninde Cideli Emin, Gülcan Kara, Mevlüt Yılmaz'ın sahne aldığı piknik şöleni coşkulu geçti. Yerel yemek ''keşkek'' tüm misafirlere dağıtıldı ve afiyetle yenildi.

Geçen yıl piknik ağası olan Sebahattin CAN piknik masraflarının karşılanmasında büyük katkıda bulundu.

Köy dernekleri arasında düzenlenen futbol turnuvasına katılan dernek takımlarına plaketleri Başkan Mustafa YAVUZ tarafından verildi. Katılan köy takımları; Beltepe, Beşevler, Alayüz, Dördül, Denizkonak, Çataloluk, Çayyaka, Çamaltı, Pehlivanlı, Toygarlı, Uğurlu ve konuklardı.

Piknik şölenine katılan çoluk çocuk, ihtiyar herkes hemşehrileri ile bir araya geldikleri için ve eğlendikleri için mutlu bir gün geçirdiler.


Üsküdar 34

ReytingReytingReytingReytingReyting
 
Bu içerik toplam 1689 defa okundu.
Kastamonu İli Cide İlçesi Soğuksu ve Çevre köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Facebook Sayfası

Fotoğraflar

Tüm Fotograflar