Cide Soğuksu Derneği Sekreteryası

Yeni Başkan Hamdi Şenol oldu.

Cide Soğuksu Derneği'nin 7. dönem başkanı belli oldu. Genel kuruldan notlar ve yeni yönetim listesi;
27 Eylül 2010, 22:22
Yeni Başkan Hamdi Şenol oldu. Kastamonu Cide Soğuksu ve Çevre Köyleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 7. Genel Kurul toplantısı Çengelköy'de bulunan dernek merkezinde 26 Eylül 2010 Pazar günü yapıldı.

Toplantı açılış konuşmasını Dernek Başkanı Mustafa Yavuz yaptı. Konuşmanın ardından yoklama yapıldı. Yoklamada toplantı yeter sayısı sağlandıktan sonra divan üyeleri seçimine geçildi. Divan kurulu seçimi için 2 ayrı liste yarıştı.

1. Liste2. Liste
Recep ÇetinkayaMehmet Yılmaz
Hüseyin DemirSalih Yılmaz
Mehmet AykaçAtakan Gürder
60 Oy aldı72 Oy aldı


Divan kuruluna 72 oy alarak Mehmet Yılmaz'ın listesi seçildi. Mehmet Yılmaz genel kurula olan yoğun ilgiden dolayı üyelere teşekkür ederek, genel kurul toplantısını başlattı.

Saygı duruşu yapıldıktan sonra gündem maddelerine geçildi. Şuan hayatta olmayan dernek kurucuları saygı ile anıldı.

Daha sonra yönetim kurulu adına 2 yıllık faaliyet raporunu başkan Mustafa Yavuz okudu. Rapor içerisinde piknik, ajanda yaptırılması, bal festivali, futbol turnuvası ve Soğuksu ve çevre köylerde yapılan bölgesel çalışmalar hatırlatıldı.

Faaliyet raporunun okunmasından ardından söz almak isteyenler konu ile ilgili olarak konuşmalar yaptılar. Bu konuşmalar sonrasında Dernek denetleme kurulu raporunu başkan yardımcısı Hasan Çolakoğlu okudu. Yine konu ile ilgili olarak söz almak isteyenler konuştuktan sonra yeni dernek başkanlığı seçimi için liste yoklaması yapıldı.

Dernek başkanlığı için 2 aday yarıştı. İlk listenin başkan adayı 3. ve 4. dönem dernek başkanlığı yapan Hamdi Şenol, ikinci listenin başkan adayı ise Mehmet Emin Ercan listelerini divan kuruluna sundular. İki başkan adayı olduğu için gizli oylama yapılması için oylama yapıldı. Gizli oylamanın kabul edilmesi ile oylama süreci başlamış oldu.

Genel kurula olan yoğun ilgiden dolayı uzun süren oylamada sinirler zaman zaman gerilsede, seçim sakin bir ortamda oylama yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren oylama sonrasında oyların sayılmasına geçildi. Divan kurulu başkanı Mehmet Yılmaz ''Bu seçimin derneğimiz adına hayırlı olmasını diliyorum'' diyerek oy sandığını açtı. Sandıktan 236 oy çıktı. Oyların okunmaya başlaması ile heyecanlı dakikalar yaşandı. Bir süre başabaş giden oylama sonunda gülen taraf eski başkan Hamdi Şenol oldu.

Kullanılan 236 oy'dan 129 oy Hamdi Şenol'a, 106 oy Mehmet Emin Ercan'a ve 1 oy da geçersiz çıktı. Bu sonuçla 7. Dönem Cide Soğuksu Dernek Başkanlığına Hamdi Şenol seçilmiş oldu.

Yeni Başkan Hamdi Şenol oyların açıklanmasından sonra yaptığı konuşmada, toplantıya katılan herkese teşekkür etti ve derneği daha ileri getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.


Cide Soğuksu Derneği'nin yeni yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu.


Yönetim Kurulu
  • Hamdi Şenol
  • Nuri Akkuş
  • Murat Demir
  • Mehmet Aykaç
  • Mustafa Yılmaz
  • Ahmet Akyol
  • Ahmet Demirtaş
Denetleme Kurulu
  • Sadık Aslan
  • Hasan Turhan
  • Muammer Demir


Üsküdar 34

ReytingReytingReytingReytingReyting
 
Bu içerik toplam 2781 defa okundu.
Kastamonu İli Cide İlçesi Soğuksu ve Çevre köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Facebook Sayfası

Fotoğraflar

Tüm Fotograflar